Вінницький медичний коледж

Вінницький медичний коледж

В ряду відомих медичних навчальних закладів України Вінницький медичний коледж ім. акад. Д.К.Заболотного займає почесне… Докладніше...
Сучасна база теоретичного навчання

Сучасна база теоретичного навчання

Реформа системи охорони здоров’я в Україні, перехід на принципи первинної медико-санітарної допомоги населенню та бюджетно-страхової… Докладніше...
Практична підготовка

Практична підготовка

Практичне навчання починається з першого курсу. До послуг студентів 112 кабінетів та лабораторій, а також… Докладніше...
Здоровий спосіб життя

Здоровий спосіб життя

Одне з важливих завдань суспільства – виховати фізично, морально, соціально, духовно здорову людину. Адже стан… Докладніше...
1 2 3 4

Пошук

ОГОЛОШЕННЯ

Запрошуємо абітурієнтів
1 лютого 2020 (субота)
НА ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ
з 11-00
в актовому залі коледжу
який знаходиться м. Вінниця, вул. Пирогова, 57
(зупинка "Мед. університет", район ринку "Урожай")

Адреса, телефони

 

contact

21037 м.Вінниця,
вул. Пирогова, 57

+38 0432 53 31 45

+38 0432 61 15 53

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

ЦИКЛОВА КОМІСІЯ АКУШЕРСТВА ТА ГІНЕКОЛОГІЇ

Оцените материал
(1 Голосовать)

Акушерство і гінекологія — одна з найцікавіших та найскладніших галузей медицини, яка потребує від студента клінічного мислення, точних знань і практичних навичок, інтуїції, рішучості під час прийняття єдино правильного рішення, що може врятувати життя матері й дитини. Дисципліни акушерсько-гінекологічного спрямування є пріоритетними та найбільш важливими на спеціальностях «Акушерська справа» і «Лікувальна справа». Інтеграція України з країнами Європи обумовлює вихід на більш якісний рівень освіти у вищих медичних навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації, наближення їх до стандартів та здобутків світової науки. Сьогодення потребує фахівців, які мають належну професійну підготовку, ґрунтовні знання, здатні вирішувати професійні завдання в різних сферах медицини.

108

Навчально-методична робота — важлива складова діяльності викладача. У системі освіти як основи духовного, соціального, економічного, культурного розвитку суспільства і держави, вона ґрунтується на класичних педагогічних традиціях та здобутках української вищої школи. Головне завдання циклової комісії акушерства та гінекології: підвищення якості навчання на основі впровадження у навчальний процес досягнень сучасних освітянських технологій, досягнень медичної науки і техніки, використання передового педагогічного досвіду, сприяння розвитку педагогічної творчості.


Навчально-методична робота спрямована на удосконалення навчального процесу і створення сприятливих умов для засвоєння студентами навчальних дисциплін, що викладаються. Робота ЦК акушерства та гінекології має бути направлена на підготовку фахівців, які відповідають кваліфікаційній характеристиці випускника вищого навчального закладу, шляхом впровадження в навчальний процес активних форм і засобів, технічних засобів навчання, передового досвіду роботи.
Перехід до нової моделі організації навчального процесу потребує від викладацького складу оволодіння новою системою психолого-педагогічних та методичних умінь. Одним із пріоритетних напрямків викладання акушерства і гінекології є сприяння творчому розвитку особистості, яке спрямоване на розвиток власних спостережень, пізнавальних інтересів у певній галузі знань до творчості, моделювання, винахідництва, сприяння інтелектуальному, емоційному та естетичному розвитку студентів.
Важливим напрямом формування професійної спрямованості студентів є застосування різних форм самостійної та науково-дослідної роботи. Саме вони допомагають студенту переконатися в правильності вибору професії, перейти від репродуктивного мислення до усвідомленого накопичення знань, їх осмислення та трансформації у клінічне мислення, без якого діяльність медичного працівника неможлива.
Викладачі ЦК акушерства та гінекології наполегливо працюють над удосконаленням методики сучасного заняття, систематизацією навчально-методичного матеріалу, стимулювання творчих можливостей студентів, вироблення необхідних практичних навичок, формуванням у студентів уміння самостійно опановувати знаннями.
Перед викладачами ЦК поставлено завдання проводити всі лекційні заняття у вигляді мультимедіа-презентацій, які дозволяють проілюструвати навчальний матеріал відео зображенням, анімаційними роликами з аудіо супроводженням, фрагментами відеофільмів тощо, що полегшує процес сприйняття нового матеріалу завдяки використанню цікавих, яскравих пам'ятних образів, зберігати та систематизувати їх. Використання в лекційній роботі різних комп'ютерних демонстрацій сприяє кращому засвоєнню навчального матеріалу, лекції стають захоплюючими, покращується їх наочність, особливо в тих випадках, коли вивчаються складні явища та процеси, з'являється можливість різнобічного розгляду явища, що вивчається. Розширюється арсенал прийомів подання навчального матеріалу, економиться час на його викладання.

107

Члени нашої ЦК – це досвідчені педагоги й молоді викладачі з властивим їм прагненням до нового, прогресивного. Така єдність досвіду й молодості уможливлює підготовку компетентних фахівців. До складу циклової комісії акушерства та гінекології входять: штатних викладачів - 6 :
Вороніч І.В. - голова ЦК акушерства та гінекології, викладач вищої категорії, педагогічне звання викладач - методист.
Сірак І.П. - заступник директора з навчально-виробничої роботи ВМК ім. акад. Д.К.Заболотного, викладач вищої категорії,
Сухоставська Т.М.- викладач першої категорії, завідувач гінекологічного кабінету, завідувач гінекологічного гуртка.
Лепетенко О.С.- викладач вищої категорії, завідувач акушерського кабінету, завідувач акушерського гуртка.
Тарасюк В.І.- викладач вищої категорії, педагогічне звання викладач-методист.
Сікержинська Л.В.- викладач вищої категорії.
Магаляс Н.И.- лаборант ЦК акушерства та гінекології
На цикловій комісії працюють акушерський та гінекологічний гуртки, якими керують Лепетенко О.С. та Сухоставська Т.М. Студенти гуртка займаються пошуковою роботою, більш поглибленим вивчанням дисципліни. Студенти під керівництвом викладачів підготували і провели конференцію на тему: “Попередити, виявити, протистояти.... В чому запорука успіху на онкологічному фронті ? Захворювання молочної залози та їх профілактика".
Щорічно викладачі циклової комісії дають відкритий урок. В підготовці до нього приймають участь як правило всі члени циклової комісії. В 2013-2014 р. відкрите заняття проводила Сухоставська Т.М. на тему: "Рак шийки матки", в 2015-2016р. відкрите заняття проводила Лепетенко О.С. на тему "Післяпологові кровотечі".
На ЦК працює методичне об’єднання викладачів акушерства та гінекології Вінницького регіону, на які ми готуємо доповіді, обговорюємо новинки медицини, запрошуємо обласного або міського акушерів-гінекологів. В 2014-2015р. проводили виїздне методоб'єднання на базі Погребищенского медичного коледжу. В останні роки методоб'єднання проводимо в режимі онлайн - конференції.

 109

110