Вінницький медичний коледж

Вінницький медичний коледж

В ряду відомих медичних навчальних закладів України Вінницький медичний коледж ім. акад. Д.К.Заболотного займає почесне… Докладніше...
Сучасна база теоретичного навчання

Сучасна база теоретичного навчання

Реформа системи охорони здоров’я в Україні, перехід на принципи первинної медико-санітарної допомоги населенню та бюджетно-страхової… Докладніше...
Практична підготовка

Практична підготовка

Практичне навчання починається з першого курсу. До послуг студентів 112 кабінетів та лабораторій, а також… Докладніше...
Здоровий спосіб життя

Здоровий спосіб життя

Одне з важливих завдань суспільства – виховати фізично, морально, соціально, духовно здорову людину. Адже стан… Докладніше...
1 2 3 4

Пошук

ОГОЛОШЕННЯ

Запрошуємо абітурієнтів
1 лютого 2020 (субота)
НА ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ
з 11-00
в актовому залі коледжу
який знаходиться м. Вінниця, вул. Пирогова, 57
(зупинка "Мед. університет", район ринку "Урожай")

Адреса, телефони

 

contact

21037 м.Вінниця,
вул. Пирогова, 57

+38 0432 53 31 45

+38 0432 61 15 53

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

ЦИКЛОВА КОМІСІЯ ПЕДІАТРІЇ

Оцените материал
(1 Голосовать)

Викладачі циклової комісії педіатрії добре розуміють, якого значення набуває середня медична освіта в умовах реформування охорони здоров'я, оскільки в багатьох ситуаціях саме на середніх медичних працівників накладається багато функцій первинної медико – санітарної допомоги. Тому на циклі проводиться величезна робота по підвищенню якості підготовки майбутніх спеціалістів. Циклова комісія педіатрії вбачає основним напрямком своєї роботи інтенсифікацію навчального процесу за рахунок впровадження інноваційних педагогічних технологій. До складу комісії входять досвідчені викладачі, педагогічний стаж яких перевищує 20 років, викладачі вищої категорії, викладачі – методисти: Летута Т.І., Кучко В.А., Титаренко Г.Г., Швець А.Л., Акчуріна О.О., Бондарчук С.В.; викладачі вищої категорії Ходькова Л.Ю., Ілясова Ю.С.,Толстограєва О.Ю.; викладачі Лета А.С., Сімчук О.І. мають відповідно І і ІІ кваліфікаційні категорії. Значний внесок в проведенні освітнього процесу на цикловій комісії надають лаборанти: Будькевич Ю.В., Брунь В.А.

77

 На цикловій комісії педіатрії викладаються наступні навчальні дисципліни: «Педіатрія», «Невідкладні стани в педіатрії» , «Медсестринство в педіатрії», «Ріст і розвиток людини», «Неврологія», «Психіатрія», «Неврологія, психіатрія та наркологія», «Медсестринство в психіатрії та наркології», «Медсестринство в неврології», «Дерматологія та венерологія», «Медсестринство в дерматовенерології», «Дерматовенерологія», що забезпечують підготовку студентів за спеціальностями: «Сестринська справа», «Лікувальна справа», «Акушерська справа».

Освітній процес по предметах циклу проводиться в коледжі та на клінічних базах, кабінети яких відповідають сучасним вимогам. На цикловій комісії педіатрії функціонують 3 лекційних аудиторії: №60 – нервових та психічних хвороб; №73 – педіатрії; №102 –дерматовенерології, та 4 кабінета доклінічної практики: №46 – кабінет доклінічної практики педіатрії ; №75– кабінет доклінічної практики педіатрії; №108– кабінет доклінічної практики педіатрії; №76 - кабінет доклінічної практики нервових та психічних хвороб, а також навчальні кімнати в лікувальних закладах: ВОДКЛ – Летута Т.І., Акчуріна О.О., Швець А.Л.- 2 кімнати. ВЦРЛ – Кучко В.А. «Будинок дитини для дітей раннього віку з патологією нервової системи” –Сімчук О.І., Швець А.Л. Міська лікарня «Центр матері і дитини» - Ходькова Л.Ю. Вінницький центр соціальної реабілітації дітей інвалідів «Промінь» -Титаренко Г.Г., Ілясова Ю.С. ВОПНЛ ім. академіка О.І. Ющенка – Толстограєва О.Ю. На базі „ВОДКЛ” створено тренажерний кабінет по догляду за здоровою та хворою дитиною.

78

Підготовка висококваліфікованих спеціалістів, які готові до саморозвитку і самовдосконалення – це основні завдання, над якими працюють викладачі циклової комісії. Проводяться змістовні, добре підготовлені, з використанням мультимедійних засобів теоретичні, практичні заняття, науково – практичні конференції, круглі столи. Ефективною формою підвищення пізнавальної та творчої активності студентів є робота в предметних гуртках. Керівники гуртків по педіатрії викладачі Швець А.Л., Ходькова Л.Ю. планують поглиблене вивчення сучасних проблем педіатрії, участь у створені наочних засобів навчання (відеофільмів, презентацій, слайдів, таблиць, стендів). Студенти під керівництвом викладачів вивчають історії хвороби, дані лабораторних та інструментальних досліджень, основні діагностичні критерії, складають таблиці, графіки, діаграми, проводять дослідницьку роботу. За результатами досліджень проводяться студентські науково – практичні конференції: «Аномалії конституції, профілактика гострих алергічних станів», «Дитячі інфекції – загроза для життя», «Профілактика рахіту, анемії в дитячому віці», «Туберкульоз – сучасні аспекти».
Викладачі активно проводять санітарно-просвітницьку роботу серед населення. Під патронатом Департаменту охорони здоров'я та Вінницької облдержадміністрації, Обласного центру здоров'я в жовтні 2015 була проведена пропагандистська компанія по профілактиці поліомієліту. Викладачі Титаренко Г.Г., Летута Т.І., Акчуріна О.О., Швець А.Л. проводили лекції, готували студентів до виступів в групах коледжу, для батьків, дітей і співробітників в центрі «Промінь», ПТХУ №5, ВНТЕУ, ЗОШ № 29, за що отримали грамоти і подяки.
Циклова комісія педіатрії проводить щорічно регіональні методичні об'єднання, конференції, відкриті заняття з запрошенням викладачів всіх навчальних медичних закладів І – ІІ рівнів акредитації, де демонструють свій високий педагогічний рівень, методичну майстерність, використовують активні методи і форми навчання.
В листопаді 2015 було проведено методичне об'єднання викладачів педіатрії Вінницького регіону у вигляді конференції, присвяченої Всесвітньому дню захисту прав дитини, Всесвітньому дню педіатра. Інформація висвітлена на сайті коледжу (відповідальна Акчуріна О.О.).

81

Велика увага приділяється питанню надання благодійної допомоги. На конференції присвяченій «Всесвітньому дню захисту прав дитини» була присутня головний лікар будинку дітей з патологією нервової системи Андрієвська Н.М. Студенти залучені до благодійної акції вручили подарунки для вихованців будинку.
У вересні 2015 року викладачі Титаренко Г.Г., Ілясова Ю.С., брали участь у благодійній акції під назвою «Гідне життя для дітей з особливими потребами», що проводилася в рамках організації «Паросток» по створенню фонду для відкриття хоспісу на базі міської лікарні «Центр матері і дитини» і для допомоги хворим на СНІД.
Щорічно 3 грудня під керівництвом викладачів Титаренко Г.Г., Ілясової Ю.С. організовувались благодійні акції, присвячені «Дню інваліда». Кожна дитина центру «Промінь» отримувала книжки - розмальовки, кольорові олівці та солодощі. Подібні акції кожного року до «Дня святого Миколая» проводяться в будинку дитини під керівництвом викладача Швець А.Л.
Викладачі педіатрії протягом багатьох років готують студентів до участі в регіональному та Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності студентів вищих медичних навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації за спеціальністю 5.12010102 «Сестринська справа» - «Ескулап», завдяки багаторічному досвіду викладачів педіатрії за останні 5 років студенти Вінницького медичного коледжу займали призові місця: 2012 рік – Музика Жанна; 2013 рік – Кізілова Юлія; 2014 рік – Патлатюк Богдана.
Ми пишаємось тим, що наші студентки – конкурсантки Василишина Анастасія і Вільцанюк Тетяна, виборовши І місце в регіональному конкурсі «Кращий за фахом», два роки поспіль 2015р. і 2016р. посіли І місце на Всеукраїнському конкурсі, гідно представили навчальні медичні заклади Вінницького регіону.
Щорічно проводяться і внутрішньоколеджні олімпіади і конкурси. Внутрішньоколеджна олімпіада з «Дерматовенерології» - викладач Лета А.С., з «Неврології» та «Психіатрії та наркології» - викладачі Ілясова Ю.С., Толстограєва О.Ю., з «Педіатрії» - викладачі Летута Т.І., Акчуріна О.О., Титаренко Г.Г., Швець А.Л., Ходькова Л.Ю., Сімчук О.І. Така робота зацікавлює студентів у вивчені предметів, виявляє обдарованих, ініціативних студентів, які надихають інших.
Одним із пріоритетних напрямків роботи циклової комісії є видавнича діяльність. Створені підручники, які надруковані в державному видавництві «Медицина», затверджені МОЗ України як підручники для студентів вищих медичних навчальних закладів І-ІІІ рівнів акредитації, за редакцією професора, заслуженого лікаря України В.С. Тарасюка, кандидата медичних наук І.Ю. Андрієвського. Автори : Титаренко Г.Г., Летута Т.І., Кучко В.А., Швець А.Л., Титаренко В.В., Акчуріна О.О. «Медсестринство в педіатрії» 1, 2 частини, «Медсестринство в інфектології», «Ріст і розвиток людини»,«Клінічне медсестринство в педіатрії», «Педіатрія в модулях». Також створені навчальні посібники:
«Науково-практичний посібник по психіатрії» Толстограєва О.Ю., Ілясова Ю.С. Видавництво «Темп», м. Вінниця 2014р.
«Науково-практичний посібник по неврології» Толстограєва О.Ю., Ілясова Ю.С. Видавництво «Темп», м. Вінниця 2013р.
«Дерматологія та венерологія» - навчальний посібник для студентів вищих медичних навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації. Лета А.С. Видавництво «РІА ПОЛІГРАФ». Вінниця 2014р.
Викладачами циклової комісії укладені навчальні програми з предметів викладання для спеціальності «Лікувальна справа». Викладач Акчуріна О.О. є членом комітету фахової експертизи 2014-2015 року тестових завдань з спеціальності «Акушерська справа». Викладачі щорічно приймають участь у складанні тестових питань для поповнення бази тестів КРОК М з усіх навчальних дисциплін циклу.
Викладачі Титаренко Г.Г., Летута Т.І. за наказом Департаменту охорони здоров’я та курортів Вінницької облдержадміністрації Обласного центру здоров'я проводили рецензування «Локальних протоколів медичної сестри (фельдшер) з догляду за пацієнтом та виконання основних медичних процедур та маніпуляцій».
Циклова комісія щорічно бере участь у виставці технічної творчості. За активну участь у виставці 2015 року викладачі Кучко В.А., Летута Т.І., Титаренко Г.Г., Швець А.Л. отримали «Подяку» від ради директорів ВНЗ І-ІІ р.а. Вінницької області за кращу роботу в номінації «Науково – методична робота», а також Летута Т.І., Швець А.Л. за кращу роботу в номінації «Інформаційні технології»; в 2016 році грамоту Міністерства освіти і науки України, Ради директорів технікумів і коледжів Вінницької області отримали Кучко В.А., Летута Т.І., Титаренко Г.Г., Швець А.Л., Лета А.С. за кращу роботу в номінації «Інформаційні технології» в обласній виставці творчих робіт викладачів та студентів Вінницької області. В напрямку «Образотворче мистецтво» постійно беруть участь викладачі Титаренко Г.Г., Лета А.С., Толстограєва О.Ю.
Своє педагогічне кредо викладачі циклової комісії педіатрії визначають так: «Не зупинятися на досягнутому, йти вперед, шукати нові підходи, прийоми, методи, шляхи, які би допомогли сучасній молоді у набутті таких важливих компетенцій як професійна, інформаційна і комунікативна».