Вінницький медичний фаховий коледж

Вінницький медичний фаховий коледж

В ряду відомих медичних навчальних закладів України Вінницький медичний коледж ім. акад. Д.К.Заболотного займає почесне… Докладніше...
Сучасна база теоретичного навчання

Сучасна база теоретичного навчання

Реформа системи охорони здоров’я в Україні, перехід на принципи первинної медико-санітарної допомоги населенню та бюджетно-страхової… Докладніше...
Практична підготовка

Практична підготовка

Практичне навчання – головний компонент професійної підготовки майбутнього фахівця, важлива складова освітнього процесу, метою якого… Докладніше...
Знати, щоб вижити

Знати, щоб вижити

Рекомендована інформація до дій в умовах воєнного стану Знати щоб вижити Докладніше...
1 2 3 4 5

Адреса, телефони

 

contact

21037 м.Вінниця,
вул. Пирогова, 57

+38 0432 53 31 45

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

ТИЖНЕВИК ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ СЕСТРИНСЬКОЇ СПРАВИ ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ

Воскресенье, 15 Октябрь 2023 20:31
Оцените материал
(0 голосов)

Міжнародний день людей похилого віку був проголошений 50-ю сесією Генеральної Асамблеї ООН і відзначається в усьому світі від 1 жовтня 1991 року. Мета його встановлення – це привернення уваги до потреб осіб літнього віку, створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, осіб з інвалідністю, самотніх непрацездатних громадян. Відповідний тижневик циклова комісія сестринської справи проводить починаючи з кінця вересня та з переходом на жовтень, залучаючи студентську молодь до цілого ряду корисних і цікавих тематичних подій.

Цьогоріч тижневик розпочався 21 вересня прогулянкою з дружнім частуванням для підопічних КУ «Обласний пансіонат для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку», інформаційне повідомлення та фото-звіт про яку було розміщене на сайті коледжу. Не слід забувати, що прогулянка, така буденна і непомітна справа для молодих здорових людей, – це нездійсненна мрія для мешканців пансіонату на візках та з порушеннями зору, які не можуть вийти за межі території без сторонньої допомоги. Саме тому студенти-волонтери групи «Милосердя» намагаються організовувати прогулянки кілька разів протягом навчального року. Лише навесні 2022, з початком повномасштабного вторгнення, настала пауза, але вже у жовтні, не зважаючи на дистанційне навчання і часті тривоги, ми їх відновили. Ми пам’ятаємо, яка це очікувана й радісна подія для літніх людей, скільки позитивних емоцій, нових знайомств і дружнього спілкування дарує вона як жителям пансіонату, так і юним волонтерам. Цієї осені запланована ще, принаймні, одна така прогулянка.

Наступним заходом в рамках тижневика стала акція "Знайди собі друга", уже не вперше проведена спільно з Вінницькою МО Товариства Червоного Хреста 28 жовтня. Учасники волонтерського загону "Милосердя" знову відвідали жителів пансіонату, цього разу з метою надання підтримки та покращення їхнього психоемоційного стану. Під час спілкування студенти віднаходили в собі і проявляли такі якості, як чуйність, уважність, співчуття і розуміння співрозмовника, повага до особистості літніх людей і людей з інвалідністю, що має важливе значення для подальшого становлення фахівця.

2 жовтня в центральному холі коледжу була проведена інформаційна акція «Я за активне довголіття», яка вже стала традиційною під час тижневика. Студенти, користуючись інтернет-джерелами, розробили і виготовили тематичне друковане видання «Активне довголіття: як дожити до ста?» з правилами, дотримуючись яких можна збільшити свої шанси досягти віку довгожительства. Учасники гуртка поширювали листівки серед студентів та працівників коледжу, супроводжуючи усними роз’ясненнями. Окрім того, для акції студенти власноруч виготовили макет емблеми геронтології «Платан Гіппократа» – це дерево, віком понад 2000 років, яке росте на острові Кос ще з часів «батька медицини». Макет прикрасили кольоровими платано-горішками, кожен з яких містив віршовані побажання здоров’я і довголіття, та пропонували зривати їх усім бажаючим для покращення настрою перед робочим днем.

Також 2 жовтня серед студентів груп нового набору було проведене анонімне опитування під назвою «Погляд у майбутнє», під час якого їм запропонували продовжити речення: «За 45-50 років, коли я досягну поважного віку, то…». Результати опитування виявилися напрочуд цікавими й обнадійливими, адже показали, що наша молодь сміливо дивиться у майбутнє, в мріях пов’язуючи власне життя з Україною – вільною, незалежною, багатою та мирною! Щиро бажаємо якнайскорішого здійснення всіх таких мрій! За результатами опитування виготовлений плакат «Погляд у майбутнє», на якому розміщені найзмістовніші відповіді, і виставлений для загального ознайомлення в актовій залі.

А вже 5 жовтня ми знову відвідали пансіонат для літніх людей. Цього разу провели культурно-розважальний захід – концерт художньої самодіяльності силами талановитих студентів коледжу, яких виявляє і розвиває музичний керівник Олександр Щупак. Такі концерти ми проводимо не вперше і щоразу бачимо радість і вдячність в очах жителів пансіонату, чуємо їхні оплески і запрошення приходити частіше, а тому будемо продовжувати й надалі. А ще цієї осені ми допомогли зібрати урожай запашних і таких корисних для здоров’я яблук зі саду пансіонату. Буде чим поласувати жителям взимку і збагатити раціон необхідними для літніх людей вітамінами.

За багаторічну волонтерську допомогу, дружбу та емоційну підтримку жителів закладу колектив ВМФК ім. акад. Д. К. Заболотного отримав заслужену «Подяку» від КУ «Обласний пансіонат для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку».

Відповідальна за організацію та проведення тижневика – викладач циклової комісії сестринської справи, завідуюча відділення медсестринського догляду за пацієнтами похилого і старечого віку Шайдаюк Олену Іванівну. Наразі тижневик циклової комісії сестринської справи до Міжнародного дня людей похилого віку триває, попереду багато цікавих і корисних подій, про які обов’язково будемо інформувати.

Олена Шайдаюк

Последнее изменение Понедельник, 23 Октябрь 2023 06:11