Вінницький медичний фаховий коледж

Вінницький медичний фаховий коледж

В ряду відомих медичних навчальних закладів України Вінницький медичний коледж ім. акад. Д.К.Заболотного займає почесне… Докладніше...
Сучасна база теоретичного навчання

Сучасна база теоретичного навчання

Реформа системи охорони здоров’я в Україні, перехід на принципи первинної медико-санітарної допомоги населенню та бюджетно-страхової… Докладніше...
Практична підготовка

Практична підготовка

Практичне навчання – головний компонент професійної підготовки майбутнього фахівця, важлива складова освітнього процесу, метою якого… Докладніше...
Знати, щоб вижити

Знати, щоб вижити

Рекомендована інформація до дій в умовах воєнного стану Знати щоб вижити Докладніше...
1 2 3 4 5

Адреса, телефони

 

contact

21037 м.Вінниця,
вул. Пирогова, 57

+38 0432 53 31 45

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Новини

Новини (327)

В Україні стрімко зростає потреба в фізичних терапевтах та ерготерапевтах, все більш актуальною стає проблема фізичної реабілітації постраждалих. Цю тенденцію спостерігають ще з 2014 року. Фізичні терапевти та ерготерапевти – це фахівці сфери охорони здоров’я, які наступними після медиків надають допомогу людям з різними травмами та ураженнями. Через війну зростає кількість людей: як військових, так і цивільних, зі складними травмами, які потребують реабілітації.
У ВМФК ім. акад. Д.К. Заболотного 11 березня 2023 р. була проведена зустріч завідувача кафедри фізичної терапії, ерготерапії та спортивної медицини Сумського державного університету Атаман Юрія Олександровича зі здобувачами освіти випускних курсів фельдшерського та медсестринського відділень, на якій студенти були ознайомлені з можливостями отримання відповідної професії, умовами навчання та перспективами працевлаштування. Дякуємо за змістовну та цікаву зустріч СумДУ!

ЯНГОЛИ СПОРТУ

Четверг, 11 Апрель 2024 16:38

9 квітня викладачі циклової комісії фізичного виховання разом зі здобувачами освіти Вінницького медичного фахового коледжу ім. акад. Д.К. Заболотного відвідали Вінницький обласний художній музей, де проходить Всеукраїнський  фотопроєкт "ЯНГОЛИ СПОРТУ" - присвячений загиблим спортсменам у безжалісній війні.

6 квітня за сприяння циклової комісії фізичного виховання  здобувачі освіти Вінницького медичного фахового коледжу ім. акад. Д.К. Заболотного Човганюк Олег 3фА, Сисоєва Валерія 3фА, Ясиновенко Артем 2фА, Тан’євська Ліза 1 мс Б, прийняли участь у  фізкультурно-оздоровчому заході: "Активні парки - Нація загартованих", організованим та проведеним Всеукраїнським центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» за підтримки Міністерства молоді та спорту України, а також ГО «Alpha Self Defense» (ASD), відокремленого підрозділу Федерації спортивного орієнтування України в м. Києві. Метою цього заходу  є популяризація активного способу життя, розвиток мілітарних напрямків, а також об’єднання молоді і підлітків в згуртовану спільноту, цінністю якої є патріотичне виховання, враховуючи реальне сьогодення повномасштабної війни. Студенти пройшли треніг зі спортивного орієнтування та топографії.

МОЛОДЬ. МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙ

Вторник, 09 Апрель 2024 15:19

Протягом понад п’ятнадцять років активно працює творчий мистецький проект «Молодь. Мистецтво. Музей.», координатором та керівником якого є Панкевич В.В, в якому ми активно співпрацюємо з Вінницьким обласним художнім музеєм. Проводимо разом багато спільних художньо – мистецьких на творчих заходів, виставок, відкритих виховних годин, конференцій та екскурсій. Студенти активно залучаються до мистецького життя, приймають участь у підготовці обговореннні експозицій, а також є активними гладачами та бажаними гостями на відкриттях виставок, на концертах та перфоменсах що проводяться в музеї, дають інтерв’ю радіо- та регіональним тележурналістам. Особливо нагальним є це сьогодні, коли країна здригається в вибухах стражданнях та втратах сучасної війни. Краса врятує світ - цей месендж ми активно впроваджуємо зараз, щоб молодь орієнтувалась на майбутнє, була активною в його будівництві та творенні.

1 квітня 2024 р. відбулася олімпіада з навчальної дисципліни " Сімейна медицина ". В ній прийняли участь студенти груп 4 ф А та 4 ф Б. Протягом олімпіади студенти виконували завдання: бліц опитування, розв'язання клінічного ситуаційного завдання- візуалізації та демонстрували виконання практичних навичків. Переможцями олімпіади стали студенти групи 4 ф А: Кислиця Яна, Гаврилишена Марія та Кушнірова Єсенія.
Студенти групи 4 ф Б: Вівсяна Марія, Поліщук Вікторія та Москалюк Вікторія- зайняли почесне 2 місце, поступившись лише 3 балами.
Вітаємо учасників олімпіади з гарними результатами!!!

ВЕСНЯНА ПРОГУЛЯНКА ДАВНІХ ДРУЗІВ

Понедельник, 08 Апрель 2024 08:20

4 квітня студенти-учасники волонтерської групи «Милосердя» провели першу цієї весни прогулянку з дружнім чаюванням для жителів КУ «Вінницький обласний пансіонат для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку».

Весна – це лагідні сонячні промені, що пробуджують природу від зимового сну, це спів птахів, перші квіти і ніжна молода зелень. Весна милує очі і веселить душу, хочеться більше часу проводити на вулиці, більше спілкуватися з друзями. Жителі пансіонату з порушеннями функції опорно-рухового апарату та з вадами зору довгі зимові місяці з нетерпінням чекали приходу весни, а особливо зустрічі з волонтерами групи «Милосердя», адже тільки з нами вони можуть здійснити прогулянку вулицями міста, відвідати лісопарк і насолодитися красою, звуками і пахощами весняного лісу. 

Прогулянка з волонтерами – це завжди радісна подія для жителів пансіонату. Дружнє спілкування, чай або кава з принесеними волонтерами солодощами, а цього разу ще й пісні під гітару, перші букетики лісових квітів – дають їм можливість відчути себе частиною суспільства, про яких не забувають і дбають. Участь в таких заходах, турбота і допомога, приділення свого часу, а значить частинки свого життя, іншим людям сприяють розкриттю найкращих якостей у студентів-волонтерів, формують майбутнього медичного фахівця.

Дякую всім волонтерам і пишаюся, що в умовах війни ви знаходите сили проявляти милосердя, доброту і людяність.

Зав. відд. м/с догляду за пацієнтами похилого і старечого віку                                                                     Олена Шайдаюк 

ЄДОКУМЕНТИ ПРО ОСВІТУ

Понедельник, 08 Апрель 2024 08:13

Шановні колеги!

Інформуємо, що Міністерством освіти і науки України спільно з Міністерством цифрової трансформації України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 4 листопада 2022 р. № 1242 реалізується експериментальний проєкт щодо формування та застосування єДокумента про освіту. Після успішного тестування освітніх документів на Єдиному порталі державних послуг «Дія» (далі – Портал «Дія») з 22.03.2024 запущено у промислове використання застосунок єДокумент про освіту. У застосунку наразі доступні документи про освіту, що містяться в Реєстрі документів про освіту Єдиної державної електронної бази з питань освіти (далі – Реєстр), а саме: свідоцтво про базову середню освіту, атестат/свідоцтво про повну загальну середню освіту, свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації, диплом кваліфікованого робітника, диплом фахового молодшого бакалавра, диплом молодшого спеціаліста, диплом молодшого бакалавра, диплом бакалавра, диплом спеціаліста, диплом магістра, диплом доктора філософії та диплом доктора мистецтва (далі – Документи про освіту).

У Реєстрі містяться відомості та дані про Документи про освіту, виготовлені орієнтовно з 2000 року, крім інформації про випускників військових закладів вищої (фахової передвищої) освіти та військових навчальних підрозділів закладів вищої (фахової передвищої) освіти, а також щодо дипломів про перепідготовку (молодших спеціалістів, спеціалістів), що видавались до 2016 року, та окремих документів про освітньо-науковий ступінь доктора філософії (доктора мистецтва), виданих до 2022 року. Якщо заклад освіти вніс необхідну інформацію до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (далі – ЄДЕБО) згідно з Положенням про ЄДЕБО, затвердженим наказом МОН від 08 червня 2018 року № 620, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05 жовтня 2018 року за № 1132/32584 (далі – Положення про ЄДЕБО), дані Документів про освіту автоматично вивантажуються з ЄДЕБО на запит Порталу «Дії», в якому формується єДокумент про освіту. Документи про наукові ступені доктора наук, кандидата наук та про вчені звання професора, доцента, старшого дослідника не є документами про освіту, тому відсутні в ЄДЕБО та не відображаються на Порталі "Дія".

Водночас до технічної підтримки Порталу «Дія», Міністерства освіти і науки України, ДП «Інфоресурс» надходить значна кількість звернень громадян з проханням внести інформацію про Документи про освіту до Реєстру з метою формування єДокументів про освіту.

Відповідно до пункту 8 Положення про ЄДЕБО суб’єкти освітньої діяльності та їх територіально відокремлені структурні підрозділи (відокремлені підрозділи), що надають освітні послуги у сфері загальної середньої, позашкільної освіти, засновники яких не мають органів управління освітою (суб’єкти освітньої діяльності приватної форми власності), а також професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, освіти дорослих, в тому числі післядипломної освіти вносять до ЄДЕБО та підтримують в повному, актуальному та достовірному стані інформацію за переліком, визначеним у пунктах 6-9 розділу III Положення про ЄДЕБО.

Прошу керівників департаментів освіти і науки обласних, Київської міської військових адміністрацій, а також керівників закладів освіти забезпечити оперативний розгляд звернень власників Документів про освіту, у разі їх звернення з проханням внесення/перевірки даних в ЄДЕБО, та сприяти внесенню в межах компетенції відповідної інформації до ЄДЕБО для формування єДокументів про освіту в застосунку Порталу «Дія» зазначеним вище особам.

У виключних випадках, коли заклади освіти не мають відповідних прав доступу до даних в ЄДЕБО для вирішення звернень власників Документів про освіту, ДП «Інфоресурс» за потреби та за зверненням власників Документів про освіту здійснюватиме внесення в ЄДЕБО дані, необхідні для створення карток фізичних осіб, додавання до карток даних Документів про освіту, реєстраційних номерів облікових карток платників податків, реквізитів документів, що посвідчують особу тощо, їх анулювання, інші необхідні зміни.

Принагідно інформуємо, що єДокументи про освіту можуть застосовуватися вступниками під час вступної кампанії для підтвердження отримання документа про відповідний рівень освіти.

Переглянути документи про освіту можна за посиланням

За ініціативи Першої леді України Олени Зеленської, Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) розроблений груповий курс управління стресом.
Курс "Самодопомога Плюс" [Self - Help] (SH+) складається з аудіозаписів та ілюстрованого посібника "Важливі навички в періоди стресу". Навчальний курс має на меті допомогти дорослим, які перебувають у вкрай несприятливих умовах, навчитись управляти стресом.
Психологічна служба коледжу успішно пройшла навчання з даного курсу на базі Вінницького фахового коледжу економіки та підприємництва Західноукраїнського національного університету в період з 25.10. 2023 р. по 15.02.2024 р.
Сертифікат участі у навчальній програмі "Самодопомога + (SH+)" надає фахівцям можливість в ролі фасилітаторів проводити самостійне групове навчання згідно з розробленим посібником ВООЗ.
Також психологічна служба коледжу взяла участь у дводенному тренінгу з "гейткіпінгу" на тему: "Превенція суїциду в громадах", яку провів Центр психічного здоров'я Національного університету "Києво-Могилянська академія" спільно з Університетською клінікою Акерсхус (Норвегія), в КЗ "ВОМЦ "Квадрат"".
Не осторонь залишається і питання щодо інклюзивної освіти в закладі. Вона базується на принципах недискримінації, врахуванні багатоманітності людини, ефективного залучення та включення до освітнього процесу всіх його учасників. З цією метою психологічна служба коледжу пройшла курс на тему: "Захист прав людей з інвалідністю" ГО "Прометеус". Курс дав змогу подивитися на життєві ситуації очима людей з індивідуальними особливостями. Адже жодний здобувач освіти не має відчувати себе іншим та виключеним з освітніх, культурних і соціальних процесів коледжу.

 

20 березня 2024 року на цикловій комісії сестринської справи Вікторія Литвинюк, магістр медсестринства, провела внутрішньоколеджне відкрите заняття на тему: «Застосування лікарських засобів. парентеральний шлях введення ліків» з дисципліни «технології» (введення в предмет «основи медсестринства) в групі 2 м/с Б медсестринського відділення. Сьогодні особливе значення має введення ліків парентеральним шляхом, зазначила Вікторія Литвинюк, адже він має ряд переваг серед інших: можливість надати допомогу пацієнтам при критичних станах та при невідкладній допомозі; ліки будуть минати шлунково-кишковий тракт, а значить не будуть руйнуватися травними ферментами та шлунковим соком; можливе точне дозування лікарських засобів та підтримання сталої концентрації впродовж тривалого часу; потраплятимуть безпосередньо у кровяне русло і одразу спичинятимуть дію лікарського засобу на організм вцілому; не залежать від вживання їжі, та стану пацієнта. Актуальним є введення ліків у судини через периферичний внутрішньовенний катетер, акцентувала увагу викладач під час проведення заняття.  Він зменшує пацієнту незручності при довготривалому введенні інфузійних розчинів, надає швидкий доступ до судини при невідкладних станах, низькому артеріальному тису, безсвідомому стані, ослабленим пацієнтам та зменшує час пошуку судинного доступу у пацієнтів з тонкими, погано вираженими судинами після введення цитостатиків при проведенні хіміотерапії.

            Медична сестра, яка працюватиме в маніпуляційному кабінеті, має в повному обсязі володіти навиками введення ліків парентерально, та вміти встановлювати периферичний катетер, постійно наголошувала викладач  під час практичного заняття. А також, дотримуватись норативної бази, Наказів МОЗ України з протиепідемічних, санітарно- гігієнічних заходів, з інфекційного контролю та інфекційної безпеки.

             На занятті були присутні адміністрація коледжу, викладачі клінічних дисциплін ВМФК, молоді викладачі та викладачі ЦК сестринської справи.  

  26 березня 2024 р відбулося  регіональне методичне об’єднання викладачів cестринської справи в онлайн-форматі, в рамках якого був проведений науково-методичний семінар на тему: «Впровадження новітніх технологій в процесі викладання клінічних дисциплін в закладах фахової передвищої освіти та психологічна підтримка учасників освітнього процесу в умовах сьогодення».

  Навчально-методична робота в медичних закладах фахової передвищої освіти– важлива складова освіти, цілісна система дій і заходів, спрямованих на підвищення кваліфікації та професійної майстерності кожного педагогічного працівника, розвиток творчого потенціалу педагогічного колективу закладу, досягнення позитивних результатів освітнього процесу. Необхідною умовою організації методичної роботи є врахування досвіду діяльності викладачів й аналіз результатів освітнього процесу в коледжі.  В роботі  заходу  взяли участь викладачі  Погребищенського, Гайсинського, Могилів-Подільського, Вінницького медичних фахових коледжів та представники адміністрації Вінницького медичного фахового коледжу ім. акад. Д.К. Заболотного. З вітальним словом виступила методист Вінницького медичного фахового коледжу ім. акад. Д.К. Заболотного, голова регіонального МО методистів та голів методичних об’єднань медичних фахових коледжів Вінницької області, кандидат педагогічних наук Інна Сурсаєва, яка наголосила на актуальності даної теми. Із вступним словом виступила голова регіонального МО викладачів сестринської справи, доктор філософії PhD з медицини, викладач-методист Вінницького медичного фахового коледжу ім. акад. Д.К. Заболотного Тетяна Поліщук, яка доповіла про навчально-методичну та виховну роботу, яка була проведена ЦК сестринської справи в період з 2021- 2024 н.р.

  З презентаційною роботою до відкритого заняття на тему: «Шляхи введення лікарських засобів. Парентеральний шлях введення ліків» з дисципліни «Технології» (введення в предмет «Основи медсестринства») з використанням проектних робіт гуртківців» виступила магістр медсестринства Вікторія Литвинюк (ВМФК). З доповіддю на тему: «Ментальне здоров’я медичної сестри в умовах сьогодення» виступила  Людмила Соломончук (ПМФК). Про «Використання  інтернет-технологій у процесі викладання дисциплін професійної підготовки за спеціальністями  223 «Медсестринство» та  227 «Терапія та реабілітація» доповіла викладач неврології та психіатрії ВМФК та  викладач кафедри медико-біологічних основ фізичного виховання і фізичної реабілітації Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, доктор філософії PhD з педагогіки, викладач-методист Юлія Ілясова (ВМФК). Порадами стосовно «Як організувати роботу зі студентами та їх психологічну підтримку в умовах війни» поділилась практикуючий психолог Наталія Дробович (ВМФК). 

Prev12345678910Next
Страница 1 из 24