Вінницький медичний фаховий коледж

Вінницький медичний фаховий коледж

В ряду відомих медичних навчальних закладів України Вінницький медичний коледж ім. акад. Д.К.Заболотного займає почесне… Докладніше...
Сучасна база теоретичного навчання

Сучасна база теоретичного навчання

Реформа системи охорони здоров’я в Україні, перехід на принципи первинної медико-санітарної допомоги населенню та бюджетно-страхової… Докладніше...
Практична підготовка

Практична підготовка

Практичне навчання – головний компонент професійної підготовки майбутнього фахівця, важлива складова освітнього процесу, метою якого… Докладніше...
Знати, щоб вижити

Знати, щоб вижити

Рекомендована інформація до дій в умовах воєнного стану Знати щоб вижити Докладніше...
1 2 3 4 5

Адреса, телефони

 

contact

21037 м.Вінниця,
вул. Пирогова, 57

+38 0432 53 31 45

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Новини

Новини (157)

ДЕНЬ ЗАХИСНИКІВ ТА ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ

Понедельник, 02 Октябрь 2023 04:02

Напередодні до дня Захисника та Захисниць України відбувся святковий концерт, в якому приймали участь студенти : Фірман Діана,Дячук Єлезавета,Кишук Сніжана, Островська Анастасія, Рибаченко Іванна, Кравченко Лев, Савчук Богдан, Ковальчук Марія.
Студенти розповідали важливість і символізм свята, а також співали пісні про воїнів, які боронять нашу державу.

З ДНЕМ ПРАЦІВНИКА ОСВІТИ!

Суббота, 30 Сентябрь 2023 14:53

Це особлива дата, коли ми вітаємо всіх, хто навчає і надає знання. Ваша праця є неоціненним внеском у формування майбутнього України. Ви навчаєте не тільки наукам, а й навичкам, цінностям, які складають основу для життя у нашому суспільстві. Ваша енергія та вміння зробити заняття цікавим – це справжнє мистецтво. Нехай кожен день принесе вам нові знання, відкриття та натхнення. Бажаємо вам великого задоволення від своєї роботи, успіхів у досягненні професійних цілей та підтримки від студентів, батьків та колег!

Навчання у розпалі!

У професії медика важлива не тільки теорія, а й практика. Практичне заняття з технології ліків в групі 3 фармА "Виготовлення супозиторіїв методом викачування". де студенти власноруч виготовляють лікарські засоби. 

20 вересня 2023 р. у Вінницькому медичному фаховому коледжі ім.акад.Д.К.Заболотного відбувся круглий стіл щодо обговорення проєкту освітньо-професійної програми «Фармація» ОПС фаховий молодший бакалавр на 2024 р. та звітування ОПП за 2023 р. На зустріч запрошені роботодавці, здобувачі освіти, адміністрація та викладачі коледжу. Від роботодавців: Лариса Просяник - голова правління Громадської організації «Вінницька обласна Асоціація фармацевтів «КУМ ДЕО»»,Заслужений працівник фармації України, Шевчук Вікторія Володимирівна – завідувачка аптеки,перша соціальна аптека ТОВ «Фармастор», Гуцол Галина Дмитрівна - завідувачка аптеки,аптека «Доброго Дня» ТОВ «Фармастор», Княжанська Ганна Олександрівна – куратора проєкту по роботі з навчальними закладами, ТОВ «Фармастор,Задорожня Маргарита Павлівна – керівник відділу навчання персоналу «Бажаємо Здоров΄я», Просвірова Надія Вікторівна – комерційний директор «Бажаємо Здоров΄я» Вінницької області. Студенти – в.о. голови студентського самоврядування Станіславенко Євгенія, Харчук Дар΄я – 3 фарм А, випускники -фармацевти 2023 року – Зралко Надія, Головащенко Анна.

Інна Сірак , в.о.директора коледжу, висвітлила актуальність питання підготовки в коледжі фахівців освітньо-професійного ступеня фаховий молодший бакалавр за спеціальності 226 Фармація,промислова фармація відповідно Стандарту фахової передвищої освіти зі спеціальності 226 «Фармація,промислова фармація» освітньо-професійного ступеня «фаховий молодший бакалавр» ( наказ МОН України № 700 від 07.06.2023 р.) та Професійного стандарту за професіями «Асистент фармацевта» ( наказ ГО «Об΄єднання організації роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України» від 23.03.2023р. № 03-23).

Ірина Постольнікова, ознайомила присутніх з проведеною роботою над проєктом ОПП «Фармація» 2023р.

Олена Бабій прозвітувала про внесені зміни до ОПП «Фармація» 2023 р.

Світлана Єрмощенко запропонувала внести в освітньо-професійну програму «Фармація» 2024 р. освітні компоненти, що формують загальні та спеціальні компетентності вводити в навчальний план з ІІІ семестру та оновити вибіркові та обов’язкові компоненти.

Юрій Моцяка ознайомив присутних з дуальною системою навчання та ваучер-навчання й запропонував стейкхолдерам вивчити це питання.

Маргарита Задорожня пояснила, чому навчальна дисципліна «Фармацевтична опіка» повинна входити до обов’язкових компонентів та надала позитивну оцінку оновленій програмі.Також було відмічено ,щодо вибіркових компонентів потрібно внести такі навчальні дисципліни: «Парафармацевтика», «Основи інфектології», «Основи внутрішньої медицини», «Дослідження фармацевтичного ринку України».

Анна Княжанська звернула увагу,що в цьому році підписано договір про співпрацю з ВМФК та акцентувала , що проблемою у студентів є комунікація. При вивченні навчальних дисциплін потрібно навчати здобувачів освіти гнучкості в спілкуванні, відчувати партнера,швидко міняти свою поведінку залежно від ситуації.

Надія Просвірова зазначила , що в Україні і в тому числі у Вінницькій області спостерігається дефіцит фармацевтів, тому необхідно готувати спеціалістів згідно сучасним вимогам.

Галина Гуцол розповіла,що студенти не проявляють себе під час проходження виробничої та переддипломної практик, тому необхідно працювати над їхньою мотивацією студентів.

Лариса Просяник розповіла про курси підвищення кваліфікації фармацевтів та введення посади клінічного фармацевта. Наголосила , щоб студентів більше залучати в участі у конференціях,круглих столах,у форумах,це все дає впевненість та можливість закохатися в свою професію.

Оксана Лампіцька, заступник директора з навчальної роботи, ознайомила з тенденціями розвитку спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація» для підготовки фахового молодшого бакалавра у ВМФК та закликала представників роботодавців активно долучатися до освітнього процесу, шляхом проведення навчальних лекцій, семінарів тощо.

Ірина Постольнікова підсумувала висновки круглого столу.

Всі присутні відзначили продуктивність і користь подібних заходів, які дозволяють прокладати спільні траєкторії руху у якісній підготовці асистента фармацевта.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МИРУ

Четверг, 28 Сентябрь 2023 16:43

21 вересня у Вінницькому медичному фаховому коледжі ім. акад. Д.К. Заболотного відбувся захід присвячений міжнародному дню миру в якому приймали участь Волонтерський штаб «Українська команда Вінниччини» та студенти Вінницького медичного фахового коледжу. Студенти готували флешмоб: танці з прапором та на військову тематику з гаслом: «Ми хочемо жити під мирним небом». Захід відбувся за підтримки громадської діячки, волонтерки Людмили Станіславенко. Приймали участь студенти з допомогою Яковишеної Л.О. та Ісакової О. Л. Захід був проведений під керівництвом заступниці директора з виховної роботи Шостацької М.О.

Кожен навчальний рік – це новий початок, але, одночасно, і продовження розпочатих раніше гарних справ. Волонтерська група «Милосердя», яка багато років працює на відділенні медсестринського догляду за пацієнтами похилого віку, провела на початку 2023-2024 навчального року важливу акцію, яка вже стала звичною і традиційною у нашому коледжі.

21 вересня студенти-волонтери, очолювані зав. відділенням Шайдаюк О. І., відвідали з культурно-благодійною метою КУ «Вінницький обласний пансіонат для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку» та організували прогулянку з дружнім частуванням для його мешканців. Цього разу участь в прогулянці взяли 33 волонтери з 14 академічних груп 1 м/с А, Б, В, 1 ф Б, 2 м/с А, В, 2 ф А, Б, В, Г, 2 лаб., 3 ф А, Б, 4 ф Б. Особливо надихає те, що до волонтерського руху активно долучаються студенти нового набору, приходячи на зміну випускникам.

Прогулянка у супроводі волонтерів  - це завжди очікувана і радісна подія для мешканців пансіонату, які пересуваються на візках або мають вади зору, а тому не можуть самостійно вийти за межі території. У призначений день, після обстеження лікаря, вони отримують перепустки й заздалегідь збираються біля воріт закладу з нетерпінням поглядаючи у бік прохідної. Далі перше знайомство з волонтерами-новачками або радісні вітання з тими, хто прийшов не вперше, і в дорогу! Дружнє спілкування та слова підтримки, частування принесеними з дому смаколиками, спільні фото на згадку, обмін контактами у соцмережах – невід’ємні атрибути кожної подібної акції.

У той час, коли більшість волонтерів пішли на прогулянку, інші залишилися на території пансіонату і допомагали збирати урожай яблук, який цьогоріч видався таким щедрим, що за один раз обірвати всі яблука навіть не встигли. Нічого, буде нагода незабаром завітати знову і закінчити розпочате.  

На прощання мешканці пансіонату висловлювали щирі слова подяки студентам-волонтерам за участь в акції, адміністрації, кураторам груп та викладачам коледжу за сприяння під час підготовки та проведення заходу!

До нових зустрічей!

ФОРУМ ПАМ'ЯТІ ВІЙСЬКОВИМ МЕДИКАМ

Вторник, 19 Сентябрь 2023 11:14

 

16 вересня у Вінниці відбувся Форум Пам'яті "Українські медики. Подвиг і жертовність в здобутті та захисті Незалежності України"
Форум Пам'яті - про полеглих медиків
Пам'яті - про медичних працівників, які рятують життя захисників України на передовій
Пам'яті - про медиків, які перебувають у полоні
Пам'яті - про медиків, які лікують поранених у госпіталях та лікарнях.
Пам'яті - про медиків Армії УНР, УГА, УПА, учасників Революції Гідності.
З 2014 року і станом на сьогодні втрати серед медичних працівників - захисників України ( лікарів, медсестер, парамедиків, бойових медиків ) складають майже 300 осіб ( це про яких відомо ) Майже половина загинули з лютого 2022 року.
Більше 500 військових медиків перебувають у полоні.
За Незалежність України своє життя віддали 19 іноземців - парамедиків.
На заході були присутні представники Командування Військово Морських Сил ЗСУ, Командування Медичних Сил, Української Військово Медичної Академії.
До Вінниці приїхали 20 родин полеглих медиків з усієї України.
Форум відбувся за підтримки Вінницького міського Голови Управління культури Вінницької військової адміністрації, Центру народної творчості "Щедрик" Вінницького центру художньо - хореографічної освіти дітей та юнацтва "Барвінок", Вінницького медичного фахового коледжу імені академіка Д.К.Заболотного, Голови БФ "Миротворець України", депутата міської ради пані Верлан - Кульшенко Олени Олександрівни.
ЩИРО ДЯКУЮ!
Особливо знаковим було те, що свою повагу та підтримку висловили, приїхавши до Вінниці, військові Аташе США, Данії, Нідерландів, Естонії, Латвії, Польщі, Угорщини, Словаччини, Азербайджану, Туреччини та військовий радник Європейського Союзу. Всього приїхало 17 іноземних представників.

На заході були присутні батьки та дружина випускника коледжу, Героя України, начальника військового госпіталю Маріуполя, полковника медичної служби Віктора Івчука який зараз перебуває в полоні. 

Під час Форуму відбулася презентація та спецпогашення марки та конверту, присвячених історії військової медицини України.
Пов'язаної з перебуванням у Вінниці Армії УНР та УГА.

16 вересня 2023 своє професійне свято відзначатимуть фармацевти України.

Надскладні та вкрай небезпечні випробування випали на долю кожного жителя України.

Другий рік поспіль День фармацевтичного працівника нам доводиться відзначати в умовах повномасштабної війни.   Фармацевти України мужньо, як на передовій, так і в тилу виконують свою мирну місію — забезпечують воїнів і населення лікарськими засобами.

13 вересня 2023 року  в читальній залі ВОУНБ  ім. В.Отамановського відбувся професійно-практичний семінар «Фармацевт-гуманна і необхідна професія» в рамках круглого столу до Дня фармацевтичного працівника України. Ініціатором та організатором вищезазначеного заходу виступила Вінницька обласна асоціація фармацевтів «CUM DEO». На круглий стіл завітали представники органів влади, громадських організацій, науковці . На цей захід були запрошені завідувачка фармацевтичним відділенням ВМФК Ірина Постольнікова , викладачі фармацевтичних дисциплін та студенти IІІ курсу спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація» ВМФК.

Хвилиною мовчання  учасники  круглого столу вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя за Україну

З вітальним словом і доповіддю про діяльність асоціації в умовах воєнного стану виступила голова правління ГО «Вінницька обласна асоціація фармацевтів «CUM DEO» , заслужений працівник фармації Лариса Просяник та Ольга Задорожна, директорка департаменту охорони здоров΄я та реабілітації Вінницької ОВА.

Під час професійно-практичної частини круглого столу обговорювалися  наступні питання: розширення доступності програми реімбурсації «Доступні ліки», підтримка ментального здоров΄я та освітньо-професійну підготовку фахівців-фармацевтів, де Л.Просяник відмітила плідну співпрацю з колективом  фармацевтичного відділення Вінницького медичного фахового коледжу ім.акад. Д.К.Заболотного. Учасники круглого столу мали змогу прийняти участь в психологічному тренінгу «Життя в балансі».

На завершення круглого столу кращих фармацевтів, активістів, волонтерів, військовослужбовців Збройних Сил України було нагороджено почесними грамотами Вінницької обласної військової адміністрації та Вінницької обласної ради, грамотами Департаменту охорони здоров’я обласної військової адміністрації та ГО «Вінницька обласна асоціація фармацевтів «CUM DEO».  Почесні грамоти з нагоди Дня фармацевтичного працівника України отримал і колектив Вінницького медичного фахового коледжу ім.акад. Д.К.Заболотного, завідувачка відділенням «Фармації» Ірина Постольнікова, викладачі фармацевтичних дисциплін С.Єрмощенко, О.Бабій, Н.Глушко, Л.Мельник, А.Борецька, О.Войтенко та студенти ІІІ курсу: Я.Войтко, Д.Мельник, В.Рудь, Є.Свірчевська, В.Горбатюк, М.Зіньковецька, С.Ковальська, В.Павлова.

Загалом засідання круглого столу пройшло у позитивній, теплій атмосфері, продемонструвало єдність фармацевтичної спільноти, професійну солідарність, позитивну роль організаційної роботи Асоціації, а також любов до своєї професії, самовідданість фармацевтів, особливо у цей складний час.

Зі святом вас, шановні колеги, з Днем фармацевтичного працівника України!

 

 

ГОВОРИЛИ ПРАВДУ ПРО МИНУЛЕ

Пятница, 15 Сентябрь 2023 06:20

Наші студенти відвідали  презентацію нової книги вінницьких письменників і журналістів Вадима Вітковського та Михайла Каменюка «Розрита могила. Пам’яті жертв Великого Терору 1937–1940 років на Вінниччині», що відбулась у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці імені Валентина Отамановського. Журналісти узагальнили не лише свої, а й інших дослідників, багаторічні пошуки правди про сталінські репресії на Поділлі в роки, що передували Другій світовій війні, які стали відомі світові, як «Вінницька трагедія».

Такі зустрічі важливі для патріотичного та історичного виховання нашої молоді.

ТЕЛЕКАНАЛ ВІННИЧИНА - ПРО НАС

Среда, 13 Сентябрь 2023 08:06

На телеканалі Вінничина в Новинах вийшов сюжет про особливості підготовки медичних працівників у військовий час в Вінницькому медичному фаховому коледжі ім. акад. Д.К. Заболотного.
"В Україні не вистачає медичних сестер, з початку повномасштабної війни за кордон виїхали тисячі медичних працівників. Більшість з тих, хто залишився, зараз на фронті. На війні медсестрам доводиться самим ставати лікарями: накладати турнікети, робити перев’язки та навіть операції. Після 24 лютого медичні коледжі зосереджують навчання студентів у напрямку тактичної медицини, змінюють програму відповідно до теперішніх умов..."

Prev12345678910Next
Страница 1 из 12